Rugby - Divizia Nationala: Poli Agro Unirea Iasi - C.S.A. Steaua Bucuresti 7-75

sâmbătă, 10 aprilie 2010

Astazi, 10 aprilie 2010, ora 11:00, stadionul Agronomia "Dr. Sandu Ville Gorun" - Iasi, a gazduit meciul dintre Poli Agro Unirea Iasi si C.S.A. Steaua Bucuresti, meci din etapa a III-a a Diviziei Nationale - Grupa B.

Asa cum era de asteptat, Steaua a dominat categoric meciul, iesenii neavand nici o sansa.
Steaua a inceput in forta, iar in minutul 7, Dascalu a reusit sa marcheze un eseu, insa Dumbrava a ratat transformarea.

Dupa 4 minute, Sandu Vlad (11'), a reusit sa marcheze si el un eseu, iar transformarea a fost o simpla formalitate pentru Dumbrava.

Lucaci si-a trecut si el un eseu in cont (18'), transformat de acelasi Dumbrava.

Dupa acest moment, a inceput Ianos Show (24', 34', 46', 71'), acesta marcand 4 eseuri, toate fiind transformate de Dumbarava.

Nici Zamfir nu s-a lasat mai prejos, acesta marcand trei eseuri (29', 38', 56') si acestea fiind transformate de acelasi Dumbrava.

A mai fost un eseu marcat de stelistii, reusit de Andrei (63'), si transformat de Dumbrava.
Spre finalul partidei, stelistii au lasat-o mai moale, iar iesenii au profitat, reusind eseul de onoare prin Fanariu (77'), transformat de Ignea.

Astfel, scorul final intre Poli Agro Unirea Iasi - C.S.A. Steaua Bucuresti 7 - 75, dupa ce la pauza a fost 0 - 47, stelistii luand toate punctele si demonstrand ca sunt principala favorita la castigarea Grupei B si a campionatului.